image109 R7 P3 S151

Witamy wszystkich miłośników radlińskich „familoków” i śląskiej architektury, na nowej, odświeżonej stronie, poświęconej Kolonii Emma w Radlinie!

Emma jest ważna…

Kolonia Emma w Radlinie, zwana również często osiedlem Marcel, jest jednym z przykładów perełek regionalnej architektury. Tymczasem często sami mieszkańcy Radlina i okolic, zdają się nie doceniać tego miejsca. Emma zmaga się ze stereotypami. Wciąż powtarzane są opinie krzywdzące osiedle i jego mieszkańców. Podczas gdy tak naprawdę, jest to bardzo malownicza, pełna życia dzielnica, na której dzieje się coraz więcej.

Emma jest piękna!

cropped-emma4.jpg

Emma ma swój niewątpliwy urok, który zachwycił m.in. uczestników II edycji warsztatów „Design w terenie!”, które odbyły się właśnie na terenie osiedla. Przybysze z zewnątrz, zawsze podkreślają, że Emma to, oprócz malowniczych budynków otoczonych zielenią, również życzliwość mieszkańców. Wielokrotnie odbywały się tu plenery malarskie i fotograficzne, podczas których odwiedzali nas również goście z zagranicy.

Emma się zmienia…

 

OPS

foto: ops.radlin.pl

To tu skupia swą największą pracę Program Aktywności Lokalnej, który aktywizuje mieszkańców do działania na rzecz własnej społeczności. To tu organizowane są corocznie imprezy integracyjne, działa Klub Wolontariusza. Zmienia się również otoczenie. Dzięki renowacji „trzynastki”, czyli zespołu familoków, w którym mieści się m.in. Przedszkole Publiczne nr 2 w Radlinie, zyskaliśmy jeszcze piękniejszy obiekt, który swym blaskiem dorównuje fotografiom starej, przedwojennej Emmy, ze swych najlepszych lat.

ops

foto: ops.radlin.pl

Rekultywacja terenu „Szluchty” zaowocowała powstaniem ciekawego obiektu  rekreacyjno-sportowego dla całych rodzin, który doskonale sprawdza się zarówno jako miejsce festynów, jak i rozgrywek sportowych. Tu właśnie „wylądował” bowiem pierwszy w Radlinie „Orlik”, czyli kompleks sportowy, zrealizowany w ramach ministerialnego programu „Orlik 2012”.

Jaka będzie Emma ? 

…to zależy od nas wszystkich :)

 

Be Sociable, Share!
    Tagged with:
     

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.